20 березня 2017 р.

Прийди, прийди, весно красна!
Навесні природа пробуджується. Розступаються важкі снігові хмари і дають змогу сонечку світити яскравіше, гріти дужче. А як дзвінко співають пташки. Вони теж радіють теплу, сонечку. Після довгого зимового сну пробуджуються і рослини.
Весна несе радість усім: і малюкам, і дорослим. А коли ж починається весна? Більшість із нас скаже, що 1 березня, тому що березень – перший весняний місяць. А ось астрономи виправлять нас, уточнюючи, що на астрономічному календарі весна починається не 1, а 21 березня, тоді, коли наступає день весняного рівнодення, а закінчується 21 червня, у день літнього сонцестояння.
Учені-фенологи початок весни пов’язують із прильотом птахів, особливо, граків. Загальна тривалість весни – 85 днів. І цей період можна розділити на 4 фенологічні сезони.
І – танення снігу – від перших проталин до цвітіння ліщини;                            
ІІ – від цвітіння мати-й-мачухи до появи листя на березі;
ІІІ – розпал весни – від появи листя на березі до цвітіння горобини;
ІV – «перед літо» - від цвітіння горобини до цвітіння шипшини.
Разом із пробудженням природи від зимового сну на нашій землі, в Україні, починається цикл народних весняних свят. У цей час повертаються із вирію птахи. Разом з учнями 6-Б класу ми і дізналися про весняні свята та про всіх птахів, які повертаються до нас із теплих далеких країв. Згадали про звичаї та традиції під час свят, приказки, прислів’я, легенди, пісні про птахів.

Найбільшу насолоду, радість, палку любов до рідного краю викликає спілкування з природою. Вона чарує нас своїм різноманіттям, пробуджує в людині найкращі поривання. Шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах і розмаїття квітів – усе це миле серцю, адже це і є самобутня природна краса рідного краю.



Немає коментарів:

Дописати коментар